Всеукраїнський урок «Права людини»

Під час Всеукраїнського тижня права у ЗЕЛ куратор групи Е -1 Бірулін І.Б. провела тематичний урок та флешмоб «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини . Метою уроку було підвищення рівня правової культури, формування соціальної компетентності учнів, виховання людини, здатної діяти в соціумі з урахуванням позицій інших людей, а також поінформованість ліцеїстів щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту. Урок інформаційного, освітнього та виховного характеру був насичений і спрямований на підвищення рівня свідомості, поширення знань про права і свободу людини і громадянина, а також набуття навичок їх застосування. Адже дотримання прав і свобод людини має бути пріоритетом для будь-якої цивілізованої держави. А ми повинні докласти максимум зусиль, аби учні знали свої права та уміли захищати їх у разі порушення. Одним із етапів уроку був перегляд та обговорення фільмів правової тематики «Дискримінація і толерантність», «Безпечна школа», «Насильству-НІ!»

Несподіваною була зустріч ліцеїстів з працівниками правоохоронних органів - старшим інспектором ювенальної превенції Золочівського ВП ГУНП у Львівській області майором поліції О.І. Березін та працівником мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Н.Я. Сушанською. Працівники розповіли ліцеїстам про Загальну декларацію прав людини, про права та свободи, які має сучасна людина, куди звертатися учневі, чиї права були порушені, а також про профілактику правопорушень і підліткову злочинність, адміністративні порушення та їх наслідки, соціально-правовий захист дітей, які потрапили у складні життєві обставини, організацію роботи з дітьми, які зазнали насильства. Ліцеїсти жваво вступали в дискусію та долучилися до флешмобу. Сподіваюся, саме з таких невеликих щоденних дій формуватиметься правова свідомість у ліцеїстів.

Бірулін І.Б.,
куратор групи Е-1